O nas

Nazwa Abba jest skrótem od AB Bröderna Ameln, co można przetłumaczyć jako Bracia Ameln Sp. z o.o. Nazwę tę zarejestrowano w 1906 r., lecz historia przedsiębiorstwa sięga 1838 r., kiedy to założył je ojciec braci Ameln. Nazywało się ono wtedy „Christian Gerhard Ameln A/S”, jednak zmiana nazwy okazała się dobrym posunięciem. Nową nazwę mógł bowiem zapożyczyć słynny zespół muzyczny.

Old photo in black and white of women standing by fish barrels.
Old photo in black and white of women standing by fish barrels.

W miłym towarzystwie czas szybko mija, więc błyskawicznie przenosimy się do roku 2014, kiedy to nastąpiła fuzja firm Abba Seafood, Procordia i Frödinge, które wspólnie stworzyły spółkę znaną dziś jako Orkla Foods Sverige AB. Jednak marka Abba nadal istnieje, stale się rozwija i bezustannie pracuje nad nowymi, ciekawymi produktami, przywiązując dużą wagę do dbałości o oceany i środowisko naturalne.

Nasz najwyższej klasy zakład niezmiennie działa na pięknym zachodnim wybrzeżu Szwecji, w mieście Kungshamn (co po szwedzku znaczy Królewski Port). To tutaj produkujemy niemal wszystkie nasze specjały z owoców morza. Zakład leży nad samym morzem i wierzymy, że czysty klimat tego miejsca znajduje odzwierciedlenie w doskonałym smaku naszych produktów.