Zrównoważone rybołówstwo

Fishing boat cruising towards the horizon in the Swedish archipelago.
Fishing boat cruising towards the horizon in the Swedish archipelago.

To, co jest dobre dla oceanu, jest też dobre dla nas. To proste. Dlatego konieczne jest silne zaangażowanie w ochronę środowiska. Stawiamy więc wysokie wymagania wobec sposobu połowu kupowanych przez nas ryb i chcemy pomóc w tworzeniu długotrwałego, zrównoważonego systemu pozyskiwania wszelkich surowców.

Uważnie obserwujemy miejsca połowu, a nasze zaopatrzenie bazuje na informacjach uzyskanych od Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES), a także na zaleceniach innych organizacji branżowych. Aby mieć pewność, że ryby są łowione zgodnie z prawem i obowiązującymi limitami, dysponujemy systemem śledzenia łańcucha dostaw od kutra do naszego zakładu, a ponadto wymagamy odpowiednich pisemnych deklaracji.

Czym jest MSC?

MSC (Rada Zarządzania Zasobami Morza) to niezależna organizacja, która pod koniec lat 90. ubiegłego wieku ustanowiła standard dobrego zarządzania rybołówstwem i jego zrównoważonego rozwoju oraz osobny standard dotyczący śledzenia łańcucha dostaw ryb i skorupiaków.

Znak MSC gwarantuje między innymi, że połów odbywa się w sposób minimalizujący ryzyko złapania ryb zbyt młodych oraz np. schwytania w sprzęt rybacki ptaków morskich, delfinów i żółwi.

Wybierając produkty oznaczone znakiem MSC, zachęcasz producentów do stosowania metod zrównoważonego rybołówstwa i połowu żywotnych zasobów morskich. Znak MSC ułatwia konsumentom wybór owoców morza pozyskanych z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

 

Polish MSC certification.